Kako pitati poslodavca za treći stup

Podijeli:

Kako pitati poslodavca za treći stup
Kako pitati poslodavca za treći stup
Kako pitati poslodavca za treći stup

Izravno i jasno. I čim čim prije. Što duže štediš, mirovina će ti biti veća.

Pohvalno je što razmišljaš o svojoj budućnosti. Već ta činjenica bi svakom ozbiljnom poslodavcu bio znak da planiraš dugoročno i moguće je da će pomisliti – da, želim te u svom timu. Odnosno, drago mi je što radiš kod mene.

Pa, kako to najbolje izvesti?

Ako si na razgovoru za posao, velike su šanse da će se potegnuti pitanje oko tvoje plaće. Tu je tvoja prilika. Osim očekivane plaće, samopouzdano spomeni da je tebi važno dugoročno planiranje, tvoja financijska budućnost. Razmišljaš dalje od plaće. Zato slobodno pitaj: kakva je politika vašeg poduzeća prema trećem stupu? Ili, sudjelujete li u uplatama u treći stup?

Tako ćeš, osim odgovornosti i svjesnosti, pokazati svoju motiviranost, ali i lojalnost. Da, želiš uložiti svoje vrijeme i trud u svoj razvoj baš tu, što mora biti dobro svakom poslodavcu. Želiš trajati!

Usput, pokazat ćeš i svoju informiranost. Već danas postoje u Hrvatskoj poslodavci koji su spremni ulagati u svoje zaposlenike. I to ne jedan. Niti dva. Nego čak 21 poslodavac koji u svojim zatvorenim dobrovoljnim mirovinskim fondovima uplaćuju u treći stup. Eto dokaza da postoje poslodavci koji brinu o motivaciji i zadovoljstvu svojih zaposlenika.

Šećer na kraju. Trebaš znati da poslodavcima ovo nije dodatni trošak.

Dapače, poslodavcu se isplati zbog porezne olakšice! Ta povlastica vrijedi do 796,34 eura godišnje po zaposleniku i taj iznos ne ulazi u ukupni godišnji trošak za oporezivanje. Dakle, uplate u treći stup je dobra stvar i za poslodavce. Na istoj ste strani, zapravo. Čak i ako si već radiš, pitaj svog nadređenog. Imaš pravo brinuti se o svojoj budućnosti. Samo hrabro i sretno!